Jak pracujemy

Jak pracujemy

3 Pracownia MARBOU

Poznanie potrzeb Klienta

Przed przystąpieniem do pierwszego etapu prac koncentrujemy się na poznaniu Państwa oczekiwań. Pomaga nam w tym opracowany przez naszą pracownię KWESTIONARIUSZ WYMAGAŃ PROJEKTOWYCH, dzięki któremu analizujemy Państwa preferencje, upodobania estetyczne i poznajemy prowadzony tryb życia. Wierzymy, że pełne zrozumienie wizji Klienta zaowocuje uzyskaniem najlepszych efektów aranżacyjnych. Pracę nad projektem rozpoczynamy od konsultacji. Wspólnie wyznaczamy główne założenia, którymi będziemy się kierować podczas całego procesu projektowego.
Jeśli projektowaną przestrzenią ma być lokal o charakterze komercyjnym, analizujemy dodatkowo potrzeby grupy docelowej.

Istotnym elementem na początku prac projektowych jest również określenie założonego budżetu na inwestycję. Zdeterminuje on dobór materiałów wykończeniowych i wyposażenia oraz możliwości aranżacyjne. Po wypełnieniu formularza oraz konsultacji powstaje BRIEF WYTYCZNYCH PROJEKTOWYCH, który wysyłamy mail’owo do zatwierdzenia. Wytyczne te są bazą do kolejnych etapów projektu.

Wizja lokalna / inwentaryzacja

W przypadku projektów na terenie Krakowa i okolic przeprowadzamy inwentaryzację, podczas której dokonujemy szczegółowego pomiaru inwestycji, wykonujemy dokumentację fotograficzną, a także analizujemy jej atuty oraz słabe strony.

W przypadku inwestycji poza wymienionymi rejonami, projekt prowadzony jest zazwyczaj w oparciu o dokumentację architektoniczną lub/i pomiary wykonane przez Klienta. Na Państwa życzenie może zostać wykonana inwentaryzacja przez projektanta /wiąże się to z dodatkową opłatą ustalaną indywidualnie w zależności od lokalizacji inwestycji/.

_DSC8991

Praca koncepcyjna / układ funkcjonalny

Podstawą dobrego projektu jest optymalne rozplanowanie układu wnętrza, który wydobędzie estetyczne walory przestrzeni. Analizujemy wnętrze pod kątem funkcjonalności i możliwości jakie daje projektowana przestrzeń, jednocześnie dbamy o zachowanie zasad ergonomii. Zazwyczaj powstają 3-4 koncepcji układu funkcjonalnego w formie rzutów 2d.

Na bazie przedstawionych propozycji oraz otrzymanych od Klienta uwag, nanoszone są korekty i powstaje finalny układ funkcjonalny wnętrza. Jego akceptacja pozwala na przejście do etapu przygotowania poglądowych wizualizacji komputerowych.

Wizualizacje 3D

W oparciu o zaakceptowany uprzednio układ funkcjonalny, oczekiwania Klienta odnośnie stylu i charakteru projektowanego wnętrza, tworzone są trójwymiarowe wizualizacje poszczególnych pomieszczeń. Prezentują one formy mebli, wyposażenia, materiały oraz kolorystykę.
Pomagają w wyobrażeniu sobie docelowego charakteru i funkcjonalności projektowanego wnętrza. Na tym etapie zostają także podjęte decyzje co do palety barwnej, elementów stałych i ruchomych wyposażenia wraz z doborem materiałów wykończeniowych.

3 Wizualizacje komputerowe

Rysunki wykonawcze

Akceptacja proponowanych rozwiązań kończy proces kreacji. W oparciu o wypracowaną koncepcję wykonane zostają rysunki 2d zawierające wszystkie informacje niezbędne do realizacji projektu.
Zazwyczaj w skład kompleksowej dokumentacji technicznej wchodzą /zależnie od zakresu projektu/:

  • układ funkcjonalny
  • rysunki zmian budowlanych zawierające zmiany układu ścian działowych
  • rozkład okładzin podłogowych, listew podłogowych
  • rozkład sufitów podwieszanych, listew przysufitowych
  • rozkład wybranych do projektu farb, tapet, okładzin wykończeniowych
  • projekt mebli na wymiar /meble kuchenne, łazienkowe, garderoby, szafy wnękowe/
  • projekt wykonawczy łazienki/ łazienek wraz z widokami ścian oraz układem płytek
  • projekt wykonawczy kuchni wraz z widokami ścian
  • projekt rozmieszczenia punktów elektrycznych
  • projekt rozmieszczenia elementów wod-kan oraz c.o
  • rysunki projektowanych elementów wyposażenia oraz detali

Jest to kompletna dokumentacja potrzebna do dokładnego odwzorowania projektu przez wykonawców. Pozwala na sprawną realizację i wdrożenie planowanych założeń projektowych.

Specyfikacja/ zestawienie

Po zaakceptowaniu przez klienta dokumentacji technicznej przygotowane zostaje zestawienie. Zawiera ono wykaz elementów wyposażenia, które są integralną częścią projektowanej przestrzeni oraz materiałów wykończeniowych potrzebnych do realizacji wnętrza zgodnie z projektem (m.in. okładziny ścienne, podłogowe). Do projektu dobieramy produkty sprawdzonych producentów, ze znanych nam salonów stacjonarnych i sklepów internetowych. Ostateczna decyzja o zakupie produktów z listy należy do Klienta.

Na Państwa życzenie mogą zostać dodatkowo przygotowane wyceny wykonania prac remontowo-budowlanych oraz wyceny zaprojektowanych mebli przez sprawdzonych wykonawców, z którymi współpracujemy.

Specyfikacja stanowi pomoc przy realizacji zamówień.

gray

Nadzór autorski / opcja dodatkowa

Jest to dodatkowa usługa, która zaczyna się w momencie rozpoczęcia prac wykończeniowych. W zależności od uzgodnionej formy nadzoru, przeprowadzane są wizyty na inwestycji, które służą weryfikacji postępu prac, zgodności wykonywanych prac z projektem oraz uzgodnieniu i wprowadzaniu ewentualnych rozwiązań zamiennych / jeżeli zajdzie taka konieczność/. Przed przystąpieniem do prac projekt zostaje omówiony z wykonawcami (ekipy remontowe, stolarz, parkieciarz, szklarz itp.). Udzielone zostają wskazówki i wyjaśnienia w zakresie tematyki zawartej w projekcie.

Nadzór autorski może mieć również formę POJEDYNCZYCH WIZYT na budowie realizowanych każdorazowo na Państwa życzenie w uzgodnionym terminie.