FAQ

Zapraszam do zakładki KONTAKT, gdzie znajdują się wszystkie potrzebne wstępne informacje, w oparciu o które opracowana zostanie indywidualna wycena. Można również przesłać zapytanie bezpośrednio na adres kontakt@marbou.pl

Wycena projektu jest przygotowywana indywidualnie. Do jej opracowania potrzebne będą poniższe dokumenty i informacje:

· rzut projektowanego domu/ mieszkania lub metraż projektowanych pomieszczeń

· lokalizacja inwestycji

· stan lokalu: deweloperski/ do remontu

· planowany termin oddania inwestycji

· termin na kiedy potrzebny jest projekt

· preferowana stylistyka, wstępne wytyczne do projektowanej przestrzeni, mile widziane zdjęcia z inspiracjami /opcjonalnie/

Informacje te można przesłać na adres kontakt@marbou.pl lub uzupełnić formularz w zakładce KONTAKT.

Zapoznanie się z wyżej wymienionymi informacjami pozwoli na przedstawienie wyceny projektu wnętrz.

Czas, który obejmuje cały proces projektowania wnętrz zależy między innymi od zakresu prac projektowych, wielkości inwestycji, indywidualnych cech projektowanej przestrzeni (np. ilości mebli projektowanych indywidualnie) oraz poziomu skomplikowania projektu. Zależny jest również od czasu potrzebnego Ci na podejmowanie różnorakich decyzji w zakresie projektu. Zostaje sprecyzowany po otrzymaniu potrzebnych informacji tj. rzut wnętrza, wytycznych Inwestora. Ustalany jest indywidualnie do każdego projektu.

Przykładowo proces projektowy mieszkania 50m2 trwa około 2 do 3 miesięcy, domu 100m2 4-5 miesięcy.

Przed przystąpieniem do pierwszego etapu prac dążę do jak najlepszego poznania oczekiwań i gustu Klienta.

Współpracę rozpoczynamy od wypełnienia autorskiego formularza wymagań projektowych, który pozwala mi na analizę Twoich preferencji, potrzeb  i upodobań estetycznych. Dzięki niemu wspólnie wyznaczamy główne założenia projektowe, którymi kieruję się podczas całego procesu. Opracowane koncepcje układów funkcjonalnych oraz w kolejnym etapie wizualizacje komputerowe wysyłane są do Twojej akceptacji. Na tych dwóch etapach zbieram uwagi oraz propozycje zmian i korekt do projektu.

Nadrzędne jest dla mnie Twoje zadowolenie z finalnego efektu wspólnej pracy nad projektem.

Im szybciej rozpoczniesz pracę nad swoją inwestycją, tym więcej przyniesie ona oszczędności. Wcześniej opracowany projekt pozwoli na przygotowanie ergonomicznej przestrzeni użytkowej. Pozwoli zaoszczędzić zarówno czas, jak i wydatki związane np. z przesuwaniem ścian działowych, dostosowaniem zastanego na inwestycji rozplanowania elektryki oraz instalacji wod-kan.

Przy zakupie mieszkania, którego budowa dopiero się rozpocznie, warto sprawdzić wymagany termin oddania deweloperowi zmian układu funkcjonalnego, elektryki i instalacji wodno-kanalizacyjnej.

Kluczowe jest dla mnie poznanie oczekiwań, potrzeb oraz wizji na temat projektowanego wnętrza. Warto przed spotkaniem poszukać w internecie lub magazynach branżowych zdjęcia różnych realizacji, by lepiej poznać swoje indywidualne wymagania oraz przemyśleć oczekiwania w zakresie funkcjonalności, estetyki i przyzwyczajeń. Na pierwsze spotkanie warto zabrać rzuty inwestycji, zdjęcia obiektu oraz wybranych inspiracji.

Tak, projektujemy zdalnie w całej Polsce. 

Wizyty na budowie /bezpłatne inwentaryzacje/ wykonujemy w Krakowie i okolicach, ale istnieje również możliwość ich umówienia w innych miejscowościach.

Gwarancją rezerwacji terminu jest podpisanie umowy na projekt. Jest to standardowa zasada w większości polskich pracowni projektowych.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą pracowni!